O mnie

Kilka słów o mnie, które powiedzą to, czego nie da się wysnuć z moich projektów.
Nazywam się Adam Wichniarek i jestem grafikiem. 
Z wykształcenia magistrem sztuki.

Moją przygodę z projektowaniem zacząłem już 2004 roku zaraz po ukończeniu liceum plastycznego. Pierwsze zlecenia wykonywałem pod szyldem niewielkiej agencji reklamowej, szkoląc się jednocześnie w Łodzi na grafika komputerowego. Kolejne projekty mojego pomysłu zrealizowałem dla fabryki produkującej meble pod wymiar. Byłem tam odpowiedzialny za identyfikację zewnętrzną firmy.

W 2005 roku rozpocząłem kolejne studia - tym razem licencjackie na Uniwersytecie Zielonogórskim, kierunek: grafika. W 2011 ukończyłem studia magisterskie w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim, kierunek: malarstwo.

Zdobytą wiedzę oraz doświadczenie zawodowe przekułem w swój jak dotychczas największy projekt - studio CERSO GRAPHIC DESIGNProfesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem wykonuję te drobne, jak i te duże zlecenia. Pilnuję, aby w całym procesie twórczym wizja Klienta pozostała na pierwszym planie.

Moje wieloletnie doświadczenie pomaga mi znajdować coraz to nowe inspiracje, pozostając przy tym wciąż nienasyconym i czekającym na nowe wyzwania.

W praktyce jestem zdyscyplinowanym grafikiem z chłonną głową i pracowitą ręką. Najlepiej czuję się w projektowaniu logotypów, layoutu dla stron internetowych, identyfikacji wizualnej oraz wszelkich materiałów poligraficznych.

Projektowałem m.in. dla: Goodyear, Stena Recycling, Platan Group i wielu instytucji samorządowych. Jestem autorem logotypu Akademii Kusznierewicza.

W 2012 roku wygrałem konkurs na logo dla Adrenalinasklep.pl oraz Kronoland dla Kronopol SWISS KRONO GROUP.

Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio oraz do kontaktu.